Przedszkole nr 119 "W Zielonym Ogrodzie"

Przedszkole nr 119, Warszawa, ul. Turmoncka 18

Godło Polski
BIP

Aktualności

Zajęcia dodatkowe:

GRUPA I

Angielski - czwartek, piątek 9.30-9.45

Rytminka - wtorek 9.35-10.05

Korektywa - poniedziałek 10.30-11.00 / 15.30 - 16.00

 

GRUPA II

Angielski - czwartek, piątek - starszaki 8.15-8.45 / 8.45 - 9.15; czwartek, piątek - 9.15 - 9.30 maluszki

Rytminka - wtorek 10.10 - 10.40

Korektywa - poniedziałek starszaki 9.00 - 9.30 / 13.00 - 13.30, 9.30-10.00 / 13.30 -14.00

 

GRUPA III

Angielski - czwartek, piątek 10.00 - 10.15

Rytminka - wtorek 10.45 - 11.15

Korektywa - poniedziałek 11.00 - 11.30 / 14.00 - 14.30

 

GRUPA IV

Angielski - czwartek, piątek 10.15 - 10.30

Rytminka - wtorek 11.20 - 11.50

Korektywa - poniedziałek 11.30-12.00 / 14.30 - 15.00

 

GRUPA V

Angielski - czwartek 9.00 - 9.30, piątek 8.45 - 9.15

Rytminka - wtorek 12.20 -12.50

Korektywa - poniedziałek 9.00 - 9.30 / 13.00 - 13.30

 

GRUPA VI

Angielski - czwartek, piątek 8.15 - 8.45

Rytminka - wtorek 9.00 - 9.30

Korektywa - poniedziałek 9.00 - 9.30 / 13.30 - 14.00

We wtorek 25 lutego, w ostatki, odbył się edukacyjny koncert "Zapusty kieleckie". Dzieci miały możliwość obejrzeć ludowe tańce i posłuchać opowieści jak świętowali kiedyś ludzie mieszkający na wsiach.

W piątek - 7 lutego dzieci z grupy IV - Filip S., Laura Ch., Maria K. uczestniczyli w konkursie "Bezpieczny przedszkolak" organizowany w Urzedzie Dzielnicy Targówek.

6 lutego w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty DietaNova. Grupy III, IV, V i VI przygotowywały i jadły przepyszną sałatkę z pieczonego buraka.

Grupa V i VI po raz pierwszy wybrała się na miusical w środę 5 lutego. Była to przepięknie wykonana baśń "Kopciuszek".

W piątek 31 stycznia w grupie VI odbyły się kolejne warsztaty w ramach realizacji programu DietaNova. Bohaterem była kasza gryczana biała.

31 stycznia to czas księżniczek, ryceży, herosów, policjantów, pszczółek i innych stworów i zwierzątek. Bal karnawałowy to balony, serpentyny, podskoki, tańce i wspólna zabawa a także przepiękne zdjęcia.

Koniec stycznia to Wielkie Święto - zapraszamy najukochańsze Babcie i cudownych Dziadków na występy, wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek - w środę 29 i czwartek 30 stycznia w naszym przedszkolu bardzo miło spędzaliśmy czas z Dzaidkami.

Grupa III 29 stycznia wybrała się do biblioteki. Dzieci słuchały zimowych opowieści - mogły "poczytać" książki i wykonać prosta pracę plastyczną.

Grupa IV 23 stycznia brała udział w lekcji bibliotecznej - bezpieczeństwo i jak unikać zagrożen.

W środę 22 stycznia odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci i rodziców z cyklu DietaNova w IV grupie.

W środę 22 stycznia dzieci z grupy V wybrały się na kolejną lekcję biblioteczną - oglądały prezentację związaną ze świętem Babci i Dziadka - słuchały wspomnień z dawnych lat, malowały kolorowanki i oglądały przygody "Bolka i Lolka".

We wtorek 21 stycznia w III, IV, V i VI grupie odbyły się kolejne warsztaty kulinarne DietaNova - tym razem naszym bohaterem była kasza gryczana.

14 stycznia w naszym przedszkolu było bardzo głośno - wszystkie przedszkolaki próbowały gry na bembnach afrykańskich - najpierw było trochę nieśmiało ale za chwilę wszyscy wybijali już rytm.

Grupa V dnia 13 stycznia zaprosiła rodziców na cykliczne warsztay kulinarne.

Reprezentacja grupy V w składzie: Zuzia P. Hania J i Marcelina K 10 stycznia brała udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek. Dziewczynki zdobyły WYRÓŻNIENIE i piękną statuetkę - gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

We wtorek 7 stycznia w naszym przedszkolu gościł teatr Koliberek z przedstawieniem "Tajemnica zimowych miesięcy".

 

W piątek 20 grudnia dzieci z grupy V wzięły udział w lekcji bibliotecznej, w czasie której tworzyły przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Słuchały opowiadań świątecznch i noworocznych.

Dzieci z grupy V zaprosiły w środę 18 grudnia rodziców na przedstawienie Bożonarodzeniowe. Wystąpili Maryja, Józef, anioły, pastarze i królowie. Atmosfera była bardzo świąteczna.

W środę 18 grudnia w grupie III i IV odbyły się warsztaty świąteczne dla rodziców. Każde dziecko z pomocą rodziców ozdabiało pierniczki. Było bardzo pachnąco i słodko.

Grupa VI we wtoerk 17 grudnia zaprosiła rodziców na cykliczne spotkanie warsztatów kulinarnych.

We wtorek 17 grudnia grupy III, IV, V, VI brały udzaił w kolejnych warsztatach kulinarnych Dieta Nova. Tym razem dzieci piekły drożdżowe bułeczki faszerowane kapustą kiszoną na słodko.

Grupa V 13 grudnia brała udział w kolejnej lekcji bibliotecznej - dzieci utrwalały zasady bezpiecznej zabawy zimą, rozpoznawały zwierzęta, które zapadają w zimowy sen, a także oglądały bajkę jak Bolek i Lolek radzili sobie na Biegunie.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w czwartek 12 grudnia odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj. Mogliśmy obejrzeć piękną bajkę "Ratujemy święta", zrobić sobie przepiękne zdjęcia a także każde dziecko otrzymało prezent - wszyscy byli bardzo grzeczni :).

W środę 11 grudnia dzieci z grupy III, IV, V i VI wybrały się na przedstawienie teatralne pod tytułem "Zamieszanie przed świętami"

10 grudnia w grupie V odbyły się warsztaty Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborn`e. Rodzice i dzieci mogli pobawić się na dywanie i spędzić razem miło czas.

6 grudnia to przecież MIKOŁAJKI - w naszym przedszkolu dla każdego dziecka św. Mikołaj zostawił słodki prezent. Przedszkolaki były zachwycone.

W piątek 6 grudnia grupa III i V wyjechały na wycieczkę do Zielonki z cyklu "FILHARMONIA DLA DZIECI". Słuchały tam góralskiej muzyki, odwiedził nas także Mikołaj grający na skrzypach!

W przeddzień Mikołajek - 5 grudnia, wieczorem odbyło się dekorowanie całego przedszkola. Pojawiły się choinki, bombki, świąteczne światełka, ozdoby na oknach - dzięki zaangażowaniu pracowników przedszkola i kilkorga rodziców następnego dnia dzieci mogły zobaczyć świateczny wizerunek przedszkola.

2 grudnia grupa VI wzięła udział w podsumowaniu konkursu plastycznego "Mamy swoje prawa" w przedszkolu nr 432. Dzieci oglądały przedstawienie "Kopciuszekm i jego prawa" a także bawiły się razem z dziećmi z innych przedszkoli.

 

25 listopada to Dzeiń Pluszowego Misia - przedszkolaki w tym dniu przyniosły swoich ulubieńców - odbyły się tańce i zabawy, a także prezentacja swoich pluszowych "przyjacół". W holu można było podziwiać prace plastyczne biorące udział w konkursie "Mój Pluszowy Miś".

 

Reprezentacja naszego przedszkola - dzieci z grupy V - 22 listopada wzięła udział w Dzielnicowym Dniu Zdrowego Jedzeniania w Przedszkolu nr 123 "Ocean Marzeń".  Odbyły się tam urodziny Stefana Łasicy, przedszkolaki obejrzały teatrzyk, rozwiązywały zagadki z wykorzystaniem kodowania,  wzięły udział w warsztatach edukacyjnych oraz wykonały pracę plastyczną. Degustowano także same zdrowe potrawy przyniesione przez wszystkich uczestników.

 

W piątek 22 listopada nasze przedszkole odwiedził teatr z przepięknym spektaklem "Najpiękniejszy prezent" - wszystkie dzieci oglądały jak zaczarowane.

 

W ramach innowacji "Jestem bezpieczny w domu i przedszkolu - jak unikać zagrożeń" 21 listopada nasze przedszkole odwiedził SIERŻANT BORSUK i pani policjantka. Dzieci ze wszystkich grup mogły posłuchać jak wygląda praca w policji, wspólnie zastanawiano się kiedy potrzebna jest interwancja policji a także czy warto zapinać pasy w aucie i gdzie zadzwonić gdy wydaży się nieszczęście.

 

Środa 20 listopada odbyła się w naszym przedszkolu pod hasłem wspólnego przygotowania przekąsek. Dzieci ze wszystkich grup razem z rodzicami, w ramach warsztatów kulinarnych, mogły wykonać zdrową, warzywną przekąskę. Tworzono statki, łódeczki, łajby i inne cudeńka - nawet niejadki mogły znaleźć coś dla siebie.

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów kulinarnych z DIETANOVA odbyło się 19 listopada w grupie III, IV, V i VI. Tym razem warzywem wiodącym była dynia - dzieci same przygotowały i mogły potem spróbować ziemnaicznych kopytek z dynią.

 

Dzieci z grupy V i VI 14 listopada wybrały się na koncert zorganizowany przez filharmonię gdzie głównym bohaterem była harfa. Dzieci mogły posłuchać brzmienia instrumentu, pomalować kolorowanki.

 

Zokazji Święta Niepodległości 13 listopada odbył się dzielnicowy konkurs "Żołnierz drogą maszerował". Reprezentacja grupy V - Marcelina i Magda - wzięła udział w tym konkursie. Powstały wspaniałe prace plastyczne i wspólnie odśpiewano piosenkę "Wojsko można pokochać". Gratulujemy!

 

 W piątek  8.11.2019 r .o  godzinie 11.11 dzieci z naszego przedszkola wraz z dyrektorem i personelem przedszkola wzieły udział w akcji  " Szkoła do hymnu" . W celu uczczenia rocznicy ozdyskania niepodległości.

 

W środę 6 listopada w grupie V odbyło się kolejne spotkanie z pielęgniarkami w związku z realizowanym projektem "Bezpieczny przedszkolak". Dzieci utrawalały numery ratunkowe i analizowały co robić w trudnej stuacji.

 W ramach projektu realizowanego przez nasze przedszkole pt. ''Wspólna misja - wspólny rozwój''. Dzieci z grupy VI dnia 4 października pojechały na pierwsze zajęcie do Akademi Wychowania Fizycznego . Zajęcia będą odbywały się w każdy piątek do końca czerwca 2021r. Temat zajęć to ''Gry i zabawy ruchowe z elementami sportów walki''.

 

22.X.19

Dnia 22.X.19 grupa VI wybrała się na lekcję edukacyjną do PGR - Bródno. Temat zajęcia ''O czym mówią zwierzęta''. Dzieci poznały zwierzęta mieszkające w PGR oraz mogły je pogłaskać.

 

Dnia 09.10.2019 dzieci z grupy V były na wycieczce w CH. REDUTA.  Nasze przedszkolaki miały okazję poznać prace; piekarza, cukiernika oraz kasjera. Dużo radości sprawiło dzieciom dekorowanie babeczek, pieczenie bułeczek, oraz skanowanie towaru w kasie.

Serdecznie dziękujemu Panu Krzysztofowi Żochowskiemu - tacie Aleksandra za zorganizowanie wycieczki.

 

Miło nam poinformować, że w środę 2 października nasze przedszkole zostało zaproszone do przedstawienia prezentacji multimedialnej "Jestem bezpieczny w domu i przedszkolu - jak unikać zagrożeń.". Jest to innowacja, którą wdrażamy w roku szkolnym 2019/2020 we wszystkich grupach wiekowych na terenie naszego przedszkola. Chcemy w ten sposbów podnieść poziom wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa poprzez wdrożenie zasad bezpieczeństwa  oraz tworzenie przyjazdnego i bezpiecznego środowiska. Innowacja ta została zaprezentowana na Interdyscyplinarnej Konferencji "STOP PRZEMOCY! Co robimy, co zrobimy dla bezpieczeństwa w szkole, w domu, w dzielnicy?", realizowanej w ramach Dzielnicowej Kampanii "Nie jestem obojętny, widzę, działam".

W środę 2 października dzieci z grupy III, IV, i dzieci 4 - letnie z grupy II pojechały na spektakl "Pimpuś Sadełko" do Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińską.

Dnia 1 października po raz kolejny odwiedził nas cyrk "Pomponi". Dzieci mogły tresować psa, pogłaskać węża, oglądać występy iluzjonisty, klauna,. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

W sobotę 28 września w naszym przedszkolu odbył się "Piknik Rodzinny". Było wiele atrakcji i dobrej zabawy. Rozstrzygnięty został konkurs dla rodziców na zdrową, słodką przekąskę. Wszyscy obecni mieli możliwość nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Dzieci jeździły na kucyku i rywalizowały w zawodach sportowych. Wszyscy bawili się znakomicie.

27 września grupa V wybrała się na wycieczkę do pobliskiego zegarmistrza. Dzieci miały możliwość pooglądać świat przez lupę, obejrzeć narzędzia potrzebne w pracy, zadawać pytania.

Szkoła Podstawowa nr 285 zaprosiła grupę V na udział w uroczystości włączenia przedszkolaków w poczet Szancerówki. Dzieci miały okazję zobaczyć występy swoich kolegów w piątek 27 września.

W środę 25 września nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście - dwie przemiłe Panie i 4 alpaki. Każde z dzieci miało możliwość pogłaska, nakarmić, uczesać lub zabrać na spacer alpakę. Dla niektórych dzieci było to nielada wyzwanie.

24 września - we wtorek odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia kulinarne, które prowadzone są przez panie ze stowarzyszenia Dietanova. W warsztatach uczestniczyły grupy III, IV, V, VI. Dzieci wykonywały zdrową przekąskę - łódeczkę z warzyw.

20 września we wszystkich grupach świętowaliśmy "Dzień Przedszkolaka". W tym dniu odbywały się gry i zabawy - także z chustą animacyjną, tańce z balonami. Wszystkie dzieci otrzymały lizaki i medale super przedszkolaka.   Grupa VI tego dnia wzięła udział w "Dniu Przedszkolaka" w Urzędzie Dzielnicy Targówek - oglądały przedstawienie teatralne, otrzymały życzenia od Pana burmistrza oraz dużą maskotkę - łasicę (symbol Targówka).

Nasze przedszkole włączyło się w akcję "Sprzątanie świata". W piątek 20 września grupa V i VI sprzątały okolice przedszkola.

 

 11 września grupa V wybrała się na HEPENING - "BRÓDNO STARE". Oglądaliśmy: pokaz łucznictwa, prezentację strojów i uzbrojenia z czasów książąt mazowieckich, byliśmy w mennicy i widzieliśmy jak wybija się monety, tańczyliśmy taniec z epoki Wazowskiej, podziwialiśmy królewskiego kuglarza, słuchaliśmy opowieści o bohaterach z czasów zaborów. 

 

LISTA RZECZY DLA DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

1. Koc o wymiarach 160 cm x 200 cm, pościel (sama poszwa)

2. Piżama

3. Kapcie, worek

4. Zapasowe ubranie (majteczki, rajstopki, bluzeczka, itp.) - na wszelki wypadek do pozostawienia na półce w szatni

5. Chusteczki higieniczne - (suche i nawilżające) - 3 op.

6. Teczki A4 na rysunki i karty pracy dziecka - 2 szt.

7. Wygodne ubranie niekrępujące ruchów dziecka i umożliwiające samoobsługę - najlepiej spodnie w gumkę lub same rajstopy (przynajmniej w pierwszym okresie pobytu)

8. Zaświadczenie od lekarza w przypadku poważniejszych schorzeń oraz alergii pokarmowych - prosimy wypisać listę produktów spożywczych, będących alergenami, których dziecko nie może spożywać.

 

PROSIMY O PODPISANIE WSZYSTKICH OSOBISTYCH RZECZY DZIECKA

adres e-mail: p119@edu.um.warszawa.pl

strona: www.p119.przedszkola.net.pl

tel/fax: 22 811 35 89

_______________

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.