przedszkole

ul. Turmoncka 18
e-mail: p119@edu.um.warszawa.pl

Drodzy Rodzice,

Prosimy o zapoznanie się z listą rzeczy dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną:

1. Koc o wymiarach 160 x 200 cm, pościel (sama poszwa) lub śpiworek,

2. Piżama,

3. Kapcie, worek (strój do gimnastyki korekcyjnej - krótkie spodenki, koszulka),

4. Zapasowe ubranie (majteczki, rajstopki, skarpetki, bluzeczka, spodenki, itd.) - na wszelki wypadek - do pozostawienia w torebce - na półce w szatni,

5. Chusteczki higieniczne (suche i nawilżające) - jeden raz w miesiącu,

6. Teczka A4 na rysunki i karty pracy dziecka,

7. Wygodne ubranie, niekrępujące ruchów dziecka i umożliwiające samoobsługę,

8. Zaświadczenie od lekarza w przypadku poważniejszych schorzeń oraz alergii pokarmowych - prosimy wypisać listę produktów spożywczych, będących alergenami, których dziecko NIE może spożywać,

9. Bidon na wodę,

10. Podkłady na leżak - w zależności od potrzeb.

Prosimy, aby wszystkie w/w osobiste rzeczy dziecka były podpisane

RAMOWY PLAN DNIA

6:30 – 8:30    Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci: zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci. Prowadzenie obserwacji pedagogicznej. Realizacja zadań zgodnie z założeniami planu daltońskiego. Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe z muzyką.

8:30 – 8:45  Przygotowanie do śniadania – czynności samoobsługowe – kształtowanie
 i utrwalanie nawyków higienicznych, pełnienie dyżurów.

8:45 – 9:10  ŚNIADANIE –  samodzielne spożywanie posiłku, kulturalne zachowanie się przy stole.

9:15 – 11:45  Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjno-technicznych, wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą, wycieczki, spacery, przebywanie w ogrodzie przedszkolnym- czynności samoobsługowe przed wyjściem ( nauka ubierania się, wiązania sznurowadeł, zapinania guzików, suwaków itp.), obserwacje przyrodnicze, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, zabawy dowolne, rozmowy indywidualne. Udział w zajęciach  dodatkowych: (gimnastyka korekcyjna, j.angielski, rytmika – wg harmonogramu). Realizacja zadań zgodnie z założeniami planu daltońskiego.

11:45– 12:00 – Przygotowanie do posiłku: czynności porządkowe, czynności samoobsługowe – kształtowanie i utrwalanie nawyków higienicznych, pełnienie dyżurów.

12:00 – 12:45 OBIAD ( zupa i drugie danie) samodzielne spożywanie posiłku,  kształtowanie u dzieci nawyków zdrowotnych, zachęcanie do spożywania całego posiłku, ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami.

12:45 – 14:30  Odpoczynek poobiedni – w grupach młodszych odpoczynek na leżakach (relaks przy muzyce, słuchaniu opowiadań z literatury dziecięcej), w starszych grupach spotkanie z książką, słuchanie muzyki, zabawy relaksacyjne, pobyt w ogrodzie - zabawy dowolne, zajęcia dodatkowe wg harmonogramu., realizacja zadań wynikających z założeń planu daltońskiego.

14:30-14:45 Przygotowanie do posiłku: czynności porządkowe, czynności samoobsługowe – kształtowanie   i utrwalanie nawyków higienicznych, pełnienie dyżurów.

14:45 – 15:00 PODWIECZOREK – samodzielne spożywanie posiłku, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

15:00 – 17:00 Organizowanie sytuacji sprzyjających dziecięcej aktywności: zabawy ruchowe, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia logopedyczne, praca wyrównawcza, praca
w małych zespołach i indywidualna, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. W małych zespołach, rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań dzieci, realizacja zadań wynikających z założeń planu daltońskiego. Prace porządkowe, rozchodzenie się dzieci.

ul. Turmoncka 18

e-mail: p119@edu.um.warszawa.pl