przedszkole

4.Ja, ty i środowisko.

5. Dary Jesieni.

Zamierzenia:

• Rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego i mowy „opowieściowej” na podstawie tekstów czytanych przez nauczyciela oraz doświadczeń dzieci.

• „Kodeks superprzedszkolaka”-  ustalenie i spisanie zasad obowiązujących w grupie, przypomnienie zasad edukacji daltońskiej.

• Zabawy integracyjne aktywizujące dzieci z wykorzystaniem elementów pantomimy.

• Posługiwanie się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni w toku zabaw dydaktycznych.

• Zabawy ruchowo- rytmiczne z piosenką przewodnią „Supełek”.

• Zabawy słuchowe- doskonalenie percepcji słuchowej podczas liczenia sylab i głosek.

• Zabawy plastyczne- malowanie farbami plakatowymi, z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych.

• „Ile domów?”- zabawy matematyczne doskonalące umiejętność liczenia.

• „Podaj swój adres”- utrwalenie znajomości swojego adresu.

• Miasto- rozmowa na podst. wiersza B. Formy, ilustracji oraz spaceru po najbliższej okolicy przedszkola.

• Rozwijanie sprawności analizatora słuchowego w trakcie rozwiązywania zagadek.

• „Miasteczko ruchu drogowego”- utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, budowanie makiety ulicy.

• Zabawa w parach „ Spójrz w lustro”-rozpoznawanie i nazywanie części ciała.

• Określanie przedmiotów w przestrzenie z użyciem określeń „po prawej stronie, po lewej stronie”.

• „Zaczarowany woreczek” zabawa doskonaląca umiejętność wyciągania wniosków.

• Kształtowanie umiejętności klasyfikowanie według jednej cechy oraz przeliczania w zakresie możliwości dzieci.

• „Sprzątanie świata”- kształtowanie postaw proekologicznych.

• Sadzenie cebul żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”.

• Zabawa badawcza „Jak smakuje?”.

• Sałatka warzywna- zajęcie kulinarne wg instrukcji.

• Zapoznanie z literą o na podstawie wyrazów owoce, Ola.

• Kształtowanie umiejętności kontynuowanie rytmów w toku zabaw i ćwiczeń.

• Rozwijanie sprawności ruchowej dzieci podczas zabaw ruchowych oraz ćwiczeń gimnastycznych.

• „Czytankowo”- słuchanie tekstów czytanych przez nauczyciela lub z audiobooków.

• Udział dzieci w zabawach i konkursach podczas „Dnia Przedszkolaka”.

ul. Turmoncka 18

e-mail: p119@edu.um.warszawa.pl