Przedszkole nr 119 "W Zielonym Ogrodzie"

Przedszkole nr 119, Warszawa, ul. Turmoncka 18

Godło Polski
BIP

Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci objęte są zarówno opieką logopedyczną, jak i psychologiczną (o czym więcej w Ofercie Dydaktycznej).  

 

Nieodpłatne zajęcia dodatkowe:

  • religia - dla dzieci 5-letnich i 6-letnich, których rodzice zadeklarowali udział dziecka w tych zajęciach

 

  • gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna 

Jej głównym celem jest jest skorygowanie istniejacych zaburzeń ciała i doprowadzenie jej, o ile to jest możliwe do stanu prawidłowego, niedopuszczenie do powstania wady postawy ciała, gdy zaistnieją warunki sprzyjajace ich powstaniu, doprowadzenie sprawności dziecka do stanu uważanego za prawidłowy.

 

  • rytmika (umuzykalnienie)

Zabawy ruchowe usprawniające poszczególne częsci ciała i doskonalące koordynację ruchową i estetykę poruszania się, zabawy z akompaniamentem przyblizające różne zjawiska muzyczne, słuchanie i śpiewanie piosenek, często urozmaicane rekwizytami, takimi jak: wstążki, piłeczki itp. a także muzyczne przygotowanie się do uroczystości okolicznościowych (jak np. Dzień  Babci i Dziadka,  Wigilia).

 

  • język angielski  

Nauka języka angielskiego odbywające się w formie zabawy. Zajęcia prowadzi nauczyciel języka angielskiego specjalizujący się w nauczaniu języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Lektorzy posiadają podwójne przygotowanie (lingwistyczne i pedagogiczne) zgodne z wymogami MEN i pozostają pod stałym nadzorem metodycznym. Zajęcia prowadzone są 2 razy tygodniowo po 20 - 25 minut (dzieci młodsze) i 25-30 minut (dzieci starsze). Na lekcjach dzieci korzystają z brytyjskich materiałów i pomocy dydaktycznych wydawnictw Oxford University Press i Longman. Zajęcia językowe połączone są z poznawaniem kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Dzieci wprowadzane są w świat zwyczajów, tradycji i historii krajów anglosaskich. Rodzice na bieżąco są informowani o treści i zakresie realizowanego programu. W trakcie roku szkolnego dzieci prezentują swoje umiejętności podczas uroczystości przedszkolnych. Rodzice mają możliwość także uczestniczenia w zajęciach otwartych. 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.