Przedszkole nr 119 "W Zielonym Ogrodzie"

Przedszkole nr 119, Warszawa, ul. Turmoncka 18

Godło Polski
BIP

Ogłoszenia

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!


W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

------------------------------------------------------------

Drodzy Rodzice

 Rodzice dzieci 4 letnich ( rocznik 2015), zachęcamy Państwa do korzystania z kodów dostępu do nauki j. angielskiego. Rodzice którzy chcą taki kod otrzymać prosimy o zgłoszenia zapotrzebowania do jutra przez system iPrzedszkole.

                                                    -----------------------------------------

Warto przeczytać tutaj

Warto posłuchać  tutaj

                                                            ------------------------------------

Szanowni Państwo!

Zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły oznaczają, że przez najbliższy czas spędzicie ze swoimi dziećmi dużo czasu. Wychodząc naprzeciw potrzebom maluchów i Państwa załączam klika przydatnych informacji znalezionych w internecie, których autorzy wyrazili zgodę na rozpowszechnianie w tym szczególnym okresie. Są to informacje jak rozmawiać o koronawirusie z najmłodszymi wraz z załączoną bajką do przeczytania (można np. stworzyć do niej rysunek z wirusem i wyrzucić do kosza, może pomóc w oswajaniu lęku), a także informacje od specjalistów, którzy pomagają również dorosłym podobnych sytuacjach, jak tez kilka informacji jak spędzić razem ten wyjątkowy czas bawiąc się i pracując.

Jednocześnie informuję, że PPP 13 nadal pracuje, choć w innej formie. Nie kontaktujemy się bezpośrednio, lecz telefonicznie lub drogą mailową.   h.zawistowska.ppp13@gmail.com

Pozdrawiam

Honorata Zawistowska

 

 1. Opowiadanie dla dzieci przedszkolnych ze strony:

dzieckiembadz.pl  Bajka - O wirusie który nosił koronę…

https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html?fbclid=IwAR2l_abIKh7RZSnNkMVli_2FNOKi5S0IShuFDEE7wxeo5pq7qTfGSaBvkKE&m=1

 

                                           ---------------------------------------------------------------------
 

Drodzy Rodzice

Zapraszamy Państwa do przedszkola po odbiór książek do pracy z dziećmi w domu.

Grupa III 24 marca ( wtorek) w godzinach 9.00-14.00

Grupa VI 24 marca ( wtorek) w godzinach 9.00-14.00

Grupa IV 25 marca ( środa) w godzinach 9.00-14.00

Grupa V 25 marca ( środa) w godzinach 9.00-14.00

Na stronie iPrzedszkole nauczyciele poszczególnych grup będą zamieszczać zadania do pracy w domu.

                                              --------------------------------------------

 

Pismo do rodziców od Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

- plik do pobrania
 

                                                                                                                    

----------------------------------------------------------

 

 

Drodzy Rodzice 

 

Hasła dostępu do zapisów na dyżur wakacyjny zostały Państwu wysłane na strone iPrzedszkole  

---------------------------------------------------------------------------

    UWAGA

Ostatni dzień na składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola/szkoły w ramach prowadzonej rekrutacji

 

Do 20 marca br.-do godz. 16.00 można składać lub wysłać mailem wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola, odziału przedszkolnego i klasy pierwszej w szkole podstawowej.

Razem z wnioskiem należy złożyć lub przesłać dokumenty/ oświadczenia potwierdzające spełnianie kryterów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli wniosek został wypełniony do 19 marca br. do godz 20.00, to można go pobrać z systemu rekrutacyjnego - neleży zalogować się do konta dziecka i pobrać wniosek przez zakładkę  "POBIERZ WNIOSEK". Wniosek należy wydrukować i złożyć w placówce pierwszego wyboru lub przesłać mailem (scan lub zdjęcie).

Jeśli wniosek nie został wypełniony w systemie można pobrać druk w zakładce "PLIKI DO POBRANIA, INSTRUKCJA", wypełnić ręcznie i złożyć w placówce pierwszego wyboru lub przesłać mailem (scan lub zdjęcie).

WAŻNE, aby wnioski zostały podpisane przez rodziców.

--------------------------------------------------

Uwaga! Ważny komunikat
 


Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne
w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

w szkołach

 

W obecnej sytuacji epidemicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

                                                           ---------------------------------------------------


 

 

 SZANOWNI RODZICE

W związku z zaistniałą sytuacją ulegają zmianie zasady rekrutacji na dyżur wakacyjny 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo  na naszej stronie w zakładce "DYŻUR WAKACYJNY"

--------------------------------------

 

 

------------------------------------------------

WAŻNE

Maksymalny czas, który dziecko może spędzać przed ekranem komputera zależy od jego wieku. Limity zalecane przez specjalistów wynoszą:

• dzieci w wieku 3-5 lat: 20 minut dziennie

• 6-10 lat: 30-40 minut

• powyżej 10 lat: 60 minut

• nastolatkowie do 16 roku życia: 90 minut

 

Z uwagi na zaistniałą sytuację zdajemy sobie wszyscy sprawę, że normy te zostaną z pewnością przekroczone, dlatego niezbędne jest zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiednich proporcji.

Dziecko, podobnie jak i każdy z nas, niezależnie od wieku, powinno, a nawet musi spędzać przed komputerem tyle czasu, by wypełnić swoje obowiązki i sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Z drugiej strony trzeba zminimalizować zagrożenia/szkody związane m.in. z brakiem ruchu, wymuszoną postawą ciała czy narażeniem oczu. zatem

Pracując na komputerze, należy przestrzegać zasad higieny pracy wzrokowej i przygotować ergonomiczne stanowisko pracy. Z punktu widzenia okulisty konieczne jest:

 • wyrównanie ewentualnie istniejącej wady wzroku,
 • ustawienie monitora 20-50 stopni poniżej linii wzroku,
 • zlikwidowanie wszelkich odblasków i odbić światła z monitora,
 • odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy,
 • nawilżanie oczu (przez częste mruganie, zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu, ew. preparatami sztucznych łez bez konserwantów),
 • regularne przerwy co 45-60 minut i odprężenie oczu poprzez patrzenie w dal.

                                                                                            ---------------------------------------------------

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dorośli zobowiązani są do ciągłego czuwania nad bezpiecznym poruszaniem się dzieci w Sieci. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem, bądź obecny w jego życiu – również tym wirtualnym. Pamiętaj, że krzywda wyrządzona dziecku w wirtualnym świecie, nie zniknie wraz z wyłączeniem komputera. Zadbaj o dziecko, a potem naucz je dbać o siebie. To najskuteczniejszy sposób, by zapewnić mu bezpieczeństwo w Internecie.

 

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO DZIECKA W SIECI

 1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z sieci adekwatne do jego wieku, takie jak: maksymalny czas spędzony w Sieci, serwisy i strony internetowe, które może odwiedzać oraz sposoby reagowania na niebezpieczne sytuacje.
 2. Umieść komputer w ogólnie dostępnym miejscu w domu. Bądź obok swojego dziecka, kiedy surfuje w Internecie. Jeżeli ma komputer w swoim pokoju, niech monitor będzie zawsze zwrócony w stronę drzwi.
 3. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści w Sieci. Jeżeli dopuszczasz możliwość kontaktów dziecka
  z osobami poznanymi w Sieci, kontroluj te znajomości. Reaguj na wszelkie podejrzane sytuacje! Zapewnij dziecko, że
  w sytuacji zagrożenia zawsze może liczyć na Twoją pomoc!
 4. Naucz dziecko chronić prywatność. Jeżeli zgadzasz się na korzystanie przez dziecko z serwisów społecznościowych, pomóż mu stworzyć bezpieczny profil, maksymalnie chroniący jego prywatność!
 5. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z Tobą materiały, które publikuje w Sieci. Naucz je rozwagi w takich sytuacjach.
 6. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami. Upewnij się, że działa na nim zaktualizowany program antywirusowy i zapora sieciowa. Stosuj oprogramowanie filtrujące. Korzystaj z programów kontroli rodzicielskiej.

 

 

 

Pamiętaj jednak, że żaden program nie zastąpi uwagi rodzica.

 1. Nie narażaj dziecka, publikując bezkrytycznie jego zdjęcia
  w Sieci!
 2. Upewnij się, że Twoje dziecko korzysta z gier adekwatnych do jego wieku, np. na podstawie informacji i oznaczeń PEGI na http://www.pegi.info.pl
 3. Naucz dziecko szacunku dla innych internautów i przekonaj je, że nawet pozornie niewinne żarty potrafią bardzo krzywdzić.
 4. Zapoznaj się z tematyką cyberprzemocy w wirtualnym świecie.

CZY WIESZ W JAKIE GRY KOMPUTEROWE GRA TWOJE DZIECKO I CO TO JEST „SYSTEM PEGI”?

Ogólnoeuropejski system kwalifikacji gier (Pan-Europen Game Information, PEGI) to system ratingu wiekowego stworzony w celu udzielenia rodzicom pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych.

Znaki PEGI znajdują się z przodu i z tyłu opakowania. Wskazują one kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16, 18 i dostarczają informacji
o treści gry z punktu widzenia ochrony nieletnich.

PEGI 3+ dla wszystkich grup wiekowych

PEGI 7+ zawierają dźwięki lub sceny przerażające najmłodszych

PEGI 12+ gry pokazujące przemoc o realistycznym charakterze skierowaną przeciw fantastycznym postaciom

PEGI 16+ symbol nadawany jeżeli przemoc lub aktywność seksualna wygląda tak jak w rzeczywistości

PEGI 18+ gry dla dorosłych przedstawiające daleko posuniętą przemoc powodującą u widza uczucie odrazy.

Nieumiejętny i zbyt często wykorzystywany komputer i Internet może zaburzyć wiele sfer rozwoju dziecka.

Nadmierna fascynacja grami prowadzi do zatarcia granicy pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym, czyli fikcją.

INRORMACJA O TREŚCI GRY KOMPUTEROWEJ NA OPAKOWANIU

KOMPUTER MOŻE SZKODZIĆ ZDROWIU

Nadmierne oraz niekontrolowane korzystanie z komputera i Internetu szkodzi zdrowiu i może być przyczyną różnych chorób (oczu, stawów kręgosłupa), może prowadzić do uzależnień, wyizolowania, nieetycznych zachowań, wywoływać agresję, itp.

Małym dzieciom należy ograniczyć korzystanie z komputera do 2 godzin w tygodniu. Starsze dzieci korzystające często z komputera, powinny robić przerwy w pracy co godzinę 15 minut.

SZUKAJ INFORMACJI I WSPARCIA W SIECI

Dowiedz się więcej o zagrożeniach dzieci w sieci:

 

W SYTUACJI ZAGROŻENIA SZUKAJ POMOCY

Jeśli podejrzewasz, że zostało złamane prawo, nie działaj na własną rękę, powiadom policję 997 lub 112. Zgłaszaj nielegalne treści.

PRZEKAŻ DZIECKU!!!

W razie poczucia zagrożenia w Internecie, powinno powiedzieć zaufanej osobie dorosłej, najlepiej rodzicom lub zadzwonić po poradę

                                                                                       ---------------------------------------------------------------------

Apel w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych Mazowieckiego Państwowego Inspektora Sanitarnego

- plik do pobrania
 

                                                                                                                                    ----------------------------------------------------

Szanowni Rodzice,

zachęcamy Państwa do korzystania z platformy edukacyjnej w czasie trwania  przerwy w zajęciach edukacyjnych.

Więcej informacji tutaj

                                                                                                                                   ------------------------------------------------------

 

 

1. Plakat informacyjny dla rodziców ( A 4) Rozmowa z dzieckiem o epidemii.-1

Prosimy o zapoznanie się z tekstem listu Prezydenta m.st. Warszawy do Rodziców

tekst listu - plik do pobrania

                                                                                        -----------------------------------------------

                                                                            Komunikat !

Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce

 

Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres  placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek  można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.

2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk,  ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.

W związku z epidemia wirusa Covid-19 od 16 marca żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą zamknięte. Nauczyciele będą wysyłali materiały edukacyjne do indywidualnej pracy. W nadchodzących dniach będziemy państwa informować o kolejnych krokach.

Tagi:

Pliki do pobrania: 

   

 

Załącznik

Wielkość

Microsoft Office document iconChange in the rules of recruitment to kindergartens and first grades of primary schools

12.5 KB

PlikЗміна правил прийому до дитячих садків та перших класів початкових шкіл

10.24 KB

Microsoft Office document iconThay đổi các nguyên tắc tuyển chọn vào trường mẫu giáo và lớp một các trường phổ thông

18.5 KB


 

                                                                                                       UWAGA

1. Dostęp do sekretariatu jest niemożliwy.

2. Zdezynfekuj  ręce, środkiem znajdującym się obok pojemnika na wnioski.

3. Włóż wniosek rekrutacyjny do oznaczonego pojemnika i opuść teren przedszkola, niezwłocznie.

4. Zadzwoń do przedszkola pod numer (22) 811 35 89 i sprawdź, czy twój wniosek został przyjęty, być może brakuje jakiegoś dokumentu i trzeba go uzupełnić i donieść. Wszystkie zaznaczone kryteria we wniosku wymagają potwierdzenia zaświadczeniem lub oświadczeniem. Przed złożeniem wniosku sprawdź to.

5. Z placówką możliwy jest również kontakt email : p119@edu.um.warszawa.pl

                                           -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                                                        WARNING
1. Access to the office  is currently not possible.
2. Disinfect your hands using the fluid, next to the application container.
3. Insert the recruitment application into the marked container and leave the kindergarten area, immediately.
4. Call  to the kindergarten, telephone number:  (22) 811 35 89 and check if your application has been accepted, if some documents are missing, you must complete it and deliver to the kidergarten again. Remember, all selected criteria in the application must be confirmed by a proper certificate or a statement. Check it before submitting the application.
5. You can contact with the kindergarten by email: p119@edu.um.warszawa.pl

 

                                                    ВНИМАНИЕ

 1. Вступ в секретариат запрещен.
 2. Проведите, пожалуйста, дезинфекцию рук с помощью средства находящегося рядом с урной для заявлений.
 3. Всуньте приемное заявление в обозначенный ящик и покиньте здание.
 4. Позвоните, пожалуйста, в секретариат по телефону: (22) 811 35 89, чтобы узнать, принято ли ваше заявление или нет. В случае нехватки какого-нибудь документа, необходимо будет его как можно быстрее предоставить.

Все обозначенные в заявлении критерии необходимо подтвердить соответствующим документом или справкой. Проверьте наличие всех документов перед их подачей.

 1. Контакт с учреждением возможен также с помощью электронной почты: p119@edu.um.warszawa.pl

 

                                                                        УВАГА

1. Доступ до секретаріату неможливий.
2. Продезінфікуйте руки за допомогою засобу поруч із контейнером для додатків.
3. Вставте заявку на набір у помічений контейнер і негайно покиньте зону дитячого садка.
4. Зателефонуйте до дитячого садка за адресою  (22)811 35 89 і перевірте, чи була прийнята ваша заявка, можливо, якийсь документ відсутній, і ви повинні заповнити та повідомити про це. Усі обрані критерії в заявці повинні бути підтверджені сертифікатом або заявою. Перевірте це, перш ніж подавати заявку.
5. Також можливий контакт по елек

 

                                                            ------------------------------------------------------------------------------------

 


Koronawirus - plik do pobrania
Pismo Sekretarza m.st Warszawy - plik do podrania
 


 

 

 


 

 

 

 

1. Change in the rules of recruitment to kindergartens and first grades of primary schools in connection to the coronavirus in Poland.

 

Applications will be accepted until March 20. Parents can use two methods:

. Sending a scan of the application form and other documents via email to the institutions address. Email addresses and phone numbers of the institutions can be found on the websites of kindergartens or on the website of the Education Department www.edukacja.warszawa.pl, under the “Edukacja warszawska/szkoły i placówki publiczne” tab (“Warsaw Education/schools and public institutions”) in an excel file form.

2. Delivering paper documents to the institution. The facility maintains strict sanitary rules: usage of hand disinfectant gel, limited contact with employees, maintaining an adequate 1.5 meter distance between those present in the building. Possible consultations are given only via phone and e-mail.

In case of problems with obtaining appropriate work certificates, institutions will accept parents' statements granting their subsequent delivery.

 

2. Due to the Covid-19 virus outbreak, nurseries, kindergartens, primary and secondary schools will be closed from March 16. Teachers will send educational materials for individual work. In the coming days we will inform you about next steps.


 

------------------------------------------------

Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i  szkołach

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.

Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br.  trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.

Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową,  o wysyłce dokumentów.

---------------------------------------------------

DRODZY RODZICE!

W zwiążku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem oraz podjętymi decyzjami o zamknięciu przedszkoli informujemy, że w dniach od 16 do 25 marca przedszkole będzie nieczynne.

W dniach 12-13 marca przedszkole jest czynne - pełni jedynie funkcje opiekuńcze.

------------------------

----------------------------------------------------

UWAGA RODZICE

Na zajęcia dodatkowe ( płatne - karate, tańce) dzieci odprowadzane są przez rodziców lub przez  instruktorów prowadzących zajęcia, upoważnoinych przez rodziców

---------------------------------------

Rada Rodziców - plik do pobrania
     
     
     
     
     

 

--------------------------------------------

UWAGA  RODZICE  ZMIANIE ULEGAJA GODZINY PRACY PANI PSYCHOLOG

 

Psycholog: Honorata Zawistowska

Dyżur w przedszkolu nr 119

Czwartek ; 7.00-11.00

( konsultacje dla rodziców 7.00-8.30)

Dyżur w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej ul. Odrowąża 75

poniedziałek: 8.00-14.00

wtorek: 13.30 - 15.30

Tel (22) 811 05 22

 

Logpoeda ; Anna Jechna

poniedziałek: 10.00 - 15.30

środa: 10.00 - 17.00

czwartek: 10.00 - 16.00

-------------------------------------

----------------------------------------------

W sprawie płatności przelewem proszę kontaktować się e- mailem z Panią Ewą Rechnio

erechnio@edu.um.warszawa.pl

------------------------------------------------------------