przedszkole
received_817515639112232

Przedszkole nr 119
ul. Turmoncka 18
03-254 Warszawa
telefon: 22 811 35 89
e-mail: p119@edu.um.warszawa.pl

Programy Projekty Innowacje

Programy:

Dzielnicowy Program Edukacji Ekologicznej - dzieci wzięły udział w sprzątaniu świata, 

Akcja "Wrzuć tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki" - została zroganizowana przez w/w program Edukacji Ekologicznej. 

 

Program "Odkryj siebie" 

 

Program Dieta Nova - dzieci biorą udział w warsztatach organizowanych jeden raz w miesiącu dotyczących zdrowego odżywiania, na warsztatach dzieci poznają zdrowych bohaterów oraz pomysły przygotowania ciekawych i smacznych potraw. 

 

Program Dziecięca Kraina Kreatywności - celem programu jest zachęta nauczycieli do wymiany interdyscyplinarnej wiedzy oraz doświadczeń; rozwijanie kratywności i zapobieganie rutynowych działań/zachowań ww pracy z dziećmi. 


 

Projekty:

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała" - celem projektu jest kształtowanie szacunku do własnego państwa oraz poczucie tożsamości narodowej.

Podsumowanie projektu „Piękna Nasza Polska Cała” – Przedszkole Nr 5 w  Grodzisku Mazowieckim

Ogólnopolski Projekt "Fantazje kulinarne" - temat: "Moja książka kuchenna" - wykonanie dania głównego oraz deseru, dzieci miały za zadanie przedstawienia tych dań za pomocą ilustracji. Celem projektu jest dostarczanie wiedzy o dobrym odżywianiu. 

Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Fantazje  Kulinarne”

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna moc bajek" - celem jest promowanie czytania bajek i baśni jako rozwój dziecka; kształcenie i zdobywanie wiedzy; wychowanie szczęsliwego człowieka. 

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek” - Cała Polska Czyta  Dzieciom

Projekt Varsavianistyczna Szkoła - dzieci zorganizowały kącik o tematyce patriotycznej, dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach związanych z naszym miastem, a także poznały jego historię. 

 

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Eko-Ludek" - tematyka: eksperymenty z wodą; jakie znaczenia ma powietrze (eksperymenty); poznanie funkcji lasu, zdrowie na talerzu. 

 

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" - tematyka: poznajemy warzywa; jem owoce i warzywa - praca plastyczna; kolorowy talerz; cukier - nie dziękuję!; reklama zdrowych słodyczy. 

 

Projekt - Pokonaj wirusa - realizowany przez fundację dr. Clown i Wesoły Uniwersytet - wycieczka do niewidzialnego świata; pokonaj złe wirusy i bakterie. 

 

Projekt "Zaczytany Targówek" 

 

Projekt "Ciekawie w ogrodzie" - dzieci wzięły udział w sensorycznym spacerze po Bródnie zorganizowanym przez Ogród Jordanowski. 

 

Projekt "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii" - celem projektu jest realizowanie zadań określonych w PP wychowania przedszkolnego oraz ich rozszerzanie w celu pobudzania aktywności artystycznej i emocjonalnej dzieci. 

 

Projekt "Droga z klasą" - uwrażliwienie dzieci na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Innowacje: 

Innowacja pedagogiczna - 4 edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja"

 

Innowacja pedagogiczna "Spacerem po Polsce" 

 

Innowacja pedagogiczna (2020/2021) "Taki duży, taki mały może razem być"

Akcje charytatywne:

"Wrzuć tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki" - celem akcji jest pomoc w zebraniu tuszy, które będą sprzedane i za zebrane fundusze placówka zakupi pokarm dla zwierząt. 

 

"Góra grosza" - akcja charytatywna, której celem jest zebranie jak największej ilości drobnych monet (od 1gr do 2zł), które zamienione, posłużą do zakupu niezbędnych rzeczy do funkcjonowania dla dzieci z domów dziecka. 

 

"Pola Nadziei" - akcja sadzenia żonkili przez dzieci w ogrodzie przedszkolnym. 

 

"Zbieranie żołędzi dla zwierząt z warszawskiego ZOO" - pomagamy dokarmiać zwierzęta. 

 

"Piernikujemy razem" - akcja zorganizowana na Święta Bożego Narodzenia- zrobione przez dzieci i ich rodziców pierniki zostały zawiezione do Domów Opieki dla Osób Starszych. 

  

Kontakt

Przedszkole nr 119

ul. Turmoncka 18
03-254 Warszawa

tel: 22 811 35 89
e-mail: p119@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.